Konference NSK: „Úspěšnou firmu tvoří kvalifikovaní zaměstnanci“

10.9.2014, Hradec Králové

Dne 10. září 2014 se v Hradci Králové setkali zaměstnavatelé, kteří ve své firemní praxi prověřili kvalitu Národní soustavy kvalifikací (NSK) nejen při získávání nových zaměstnanců.

V prostorách EA Hotelu Tereziánský dvůr se sešli personalisté a ředitelé významných firem převážně z Královéhradeckého a Pardubického regionu, aby ve slavnostní atmosféře převzali ocenění své práce v podobě certifikátu NSK. Certifikát je určen společnostem, které využívají jedinečný systém, který umožňuje získat požadovanou kvalifikaci i jinak, než jen v počátečním vzdělávání, tedy ve škole.

Ocenění si z rukou představitelů SPČR, HK ČR a společnosti TREXIMA převzalo 24 společností, včetně ZPA Smart Energy a.s.

Certifikované firmy využívají NSK především při náboru nových zaměstnanců, kdy jim tento systém pomáhá konkrétně specifikovat potřebnou kvalifikaci. Dále pak při popisu pracovních míst, tvorbě kompetenčních modelů, při nastavení firemního systému hodnocení, odměňování a vzdělávání pracovníků. Systém NSK se tak stává účinným a uceleným nástrojem moderní personalistiky.