Jsme regionální firma

Trutnov se stal pomyslnou kolébkou ZPA Smart Energy. Zde naše společnost vznikla, vyrůstala a nabírala na síle. Dnes před vámi stojí firma světového rozměru, která s hrdostí podporuje svůj milovaný region.

Sport a volný čas

V ZPA Smart Energy dlouhodobě považujeme podporu regionálních sportovních a volnočasových aktivit za důležitou složku svých sponzoringových aktivit. Chceme pomáhat vytvářet a udržovat kladný vztah ke sportu a aktivnímu volnému času.

SVČ - areál na Nivách

Podporujeme aktivní volný čas dětí i dospělých v Trutnově.
V září 2019 bylo slavnostně otevřeno nové moderní Středisko volného času, Trutnov. Od jeho znovuotevření areálu jsme se stali generálním sponzorem.

“Bylo moc hezké, že firma ZPA Smart Energy měla zájem o partnerství ještě dřív, než se to tady pořádně rozjelo. Líbí se nám, že jako tradiční trutnovská firma chce podpořit život v našem městě. Spolupráce bude pokračovat i v dalším roce, za což jsme velmi rádi a děkujeme za to.”

  • Josef Khol, ředitel SVČ Trutnov (Magazín Trutnovinky, září 2020)

Krakonošův cyklomaraton

Cyklistický závod Krakonošův cyklomaraton podporujeme dvěma způsoby. Tím prvním je klasická sponzorská podpora v podobě financí. Druhým je aktivní účast našich zaměstnanců na jednotlivých tratích. Jsme rádi, že je takto kvalitní sportovní podnik pořádán v našem městě Trutnov a my jej můžeme podpořit.

TJ Lokomotiva Trutnov – oddíl Triatlonu

Podporujeme mladé triatlety. Každoročně se koná červencový ZPA Smart Energy Triatlon Dolce, který je jeden z tradičních a velmi úspěšných triatlonů v okolí.

Sportovní klub Janské Lázně

Dlouhodobě podporujeme sportovní klub handicapovaných stolních tenistů.

“Historie turnaje, který dlouhá léta ZPA Smart Energy podporuje, sahá
až do roku 1995, kdy byl místní oddíl stolního tenisu zaintegrován do Sportovního klubu Janské Lázně a stal se členem ČSTPS, nyní Český para sport. Následně vznikl mezinárodní turnaj o „Pohár města Janské Lázně“.

Ten již od prvního roku své existence přitahoval sportovce nejen z České republiky, ale i Slovenska, Německa, Rakouska, Polska a Maďarska. Účast se postupně ustálila na téměř 20 týmech, které každoročně poměřují v Janských Lázních své schopnosti. Celou dobu své existence je turnaj pořádán členy SK Janské Lázně oddílu stolního tenisu TP. Díky tomuto turnaji se podařilo navázat dlouhodobou spolupráci s mnoha českými i zahraničními sportovci. Díky tomu je pohár stálicí v mezinárodních soutěžích již více než čtvrt století.

Jsme velice rádi, že je společnost ZPA Smart Energy dlouholetým sponzorem turnaje. S její podporou můžeme pořádat tento projekt.
Rok 2020 byl tvrdou ranou všem sportovcům v naší republice i v okolních zemích. Domnívám se tedy, že je důležité více než kdy jindy pomáhat jakýmkoliv sportovním událostem, které vrátí nejenom sportovce do aktivního soutěžení, ale přispějí i k návratu sportovního a kulturního života naší země.”

  • Petr Bureš, SK Janské Lázně oddíl stolního tenisu tělesně postižených sportovců

Kultura

V oblasti kultury jsme dlouholetým podporovatelem vybraných trutnovských kulturních akcí a událostí jako jsou Jazzinec, Trutnovský podzim, Rýbrcoul – duch hor, Trutnov – město draka.

Vzdělání

Neustálé vzdělávání a osobní růst je pro nás prioritou. Úzce spolupracujeme s Gymnáziem Trutnov, Střední průmyslovou školou Trutnov a Krajskou hospodářskou komorou. Podporujeme také vzdělávací projekty a programy.

Sociální oblast

Pomáháme těm, kteří to opravdu potřebují. Díky programu ZPA pomáhá sportem každoročně podporujeme lidi, kteří bojují s nepřízní osudu. Dále pomocí příspěvků sponzorujeme Barevné domky Hajnice, Charitu Trutnov a Vesnu Janské Lázně.